Červenec 2014

Born To Die [Album]

16. července 2014 v 11:40 | Janne |  Hudba.
Na toto album jsem narazila zhruba před čtyřmi měsíci. Ne, že bych ho neznala už od počátku, spíš jsem nikdy neměla chuť si ho poslechnout a vnímat jeho skrytý význam. Vzhledem k tomu, že Lana se chce cítit, že ji někdo kupuje, chce být přivlastňována, tak se dají najít mnohé narážky na tuto skutečnost právě v textech. Tohle se nedá poslouchat bez zjištění toho, o čem se zpívá. Teda dá, ale já bych to nezvládla. :D Úryvek z National Anthem.

"Money is the reason we exist
Everybody knows it, it's a fact
Kiss, kiss"


V klipech by se dalo říct, že nepotřebuje lidi v jejím věku, že jí jde o ty starší.. o majetek a přítomnost, o peníze. Vrací se do starých dob, ať už vizuálně, či stylem. Je od mala zvyklá na přepych vzhledem k bohatství její rodiny, ale to se také vymklo kontrole..V písničce Carmen se zpívá o její závislosti na alkoholu, kvůli které musela přestoupit na jinou školu. Zpívá o svém minulém já ve třetí o sobě...na důkaz její změny.

"She says, "You don't want to be like me
Don't want to see all the things I've seen"
I'm dyin', I'm dyin'
She says, "You don't want to get this way
Famous and dumb at an early age"
I'm lying, I'm lying"

Všude zpívá o smrti.. jelikož většina amerických celebrit má špatnou psychiku, ztráta soukromí pro ně bývá velkou ránou. Dark Paradise je celá o její touze zemřít.

"It won't leave my head,
Your soul is haunting me and telling me,
That everything is fine..
But I wish I was dead.."

Celkově se dá album hodnotit jako depresivní, ale pokud o něm nic nevíte, tak až tak není..no, zřejmě stojí za to si to přeložit..:)
Proč? To jako vážně?

16. července 2014 v 11:12 | Janne
Takže.. :D
Pokud bych měla začít rozebírat celkový původ či myšlenku založení tohoto cosi, musela bych se začít hrabat v minulosti..zhruba před dvěma lety. Byla to vážně neskutečně divná doba, teda mě to teď tak přijde, jelikož pořád nechápu své předchozí myšlení..:D Nicméně.. netuším, či sem budu psát, protože je možný, že u toho vydržím neuvěřitelně dlouho, nebo naopak neskutečně krátkou dobu a pak to vzdám. No to je jedno, prostě je možné, že články nebudou dávat smysl.. spíš je to extrémně pravděpodobné. Příjemnou zábavu. :D